0

Bakire Yürekli


Büyük umutlarla coşkun sularına girip 'deli gibi' yüzdüğümüz bir aşkın içinde 'boğulmuş' olabilirsiniz. Ancak bir sonraki aşkta sanki daha evvel hiç 'su yutmamış' gibi, yine büyük umutlarla ve mutlulukla yüzmeye başlarsınız. Bu defa en fazla 'stilinizi' değiştirmeye çalışıp,kelebekleme yerine, kurbağalama kulaçlar atmaya başlarsınız o kadar. Ömür boyu birlikte 'uygun adım' yürüyeceğinizi sandığınız bir aşkın içinde 'çelme' yiyip, düşmüşsünüzdür.
Lakin yerden kalkıp 'üstünüzü başınızı temizlersiniz' ve yine birlikte yürüyeceğiniz başka bir aşkın içinde dağ tepe gitmeye hazırlanırsınız. Aşkın binlerce yıllık sabit yollarını değiştirmek mümkün olmadığından, önlem olarak yalnızca 'yürüyüş ayakkabılarınızı' yenileyebilirsiniz.
'Hayatınızın aşkını' bulduğunuza bütün yüreğinizle, iman etmişken, hiç beklemediğiniz bir anda' hayatınızın kazığını' yersiniz. Fakat kısa bir süre sonra bir başka aşkın 'sivri' kazıklarına doğru yine savunmasızca ve hayaller içinde 'havalanırsınız'. İnsanoğlu yaşadığı her aşkla yara alır, umutları aşınır, 'kandolaşımı' hastalanır. Her ayrılıkla birlikte aşka dair bütün inançlarının 'ırzına geçilir'. Her terk edildiğinde hayal gücü sıfırın altına düşer, umutları depreme uğrayıp yerle bir olur , depresyonun kollarına atılır. Ama, yine de, yeni bir aşka girerken, sanki başından 'bir iş geçmemiş gibi bütün ruhuyla bakiredir'. Çünkü insan eğer yüreğinin 'bekaretini' kaybederse yeniden aşık olamaz, yeniden ruhu kanatlanamaz, hayatın içine yeniden bir başka insanı koyamaz...
Daha önce ki aşklarda, yaşadığı hazin zamanları, kanamaları ve düş kırıklarını, tutup gelecek günlerin içine 'resmederse' yaşadığının adı aşk değil 'ilişki' olur. Hem de 'soyadı'olmayan ve bozuk fitilli bir mum gibi her an sönmesini beklediğin bir ilişki.
'Bakire yürekli' olmayanlar, geçmiş mutsuzlukların korkusuna gelecek mutluluların sevincini kurban ederler... Oysa hayatın diğer alanlardaki direnci 'aşk adına'da gösterenler her 'tecavüzden' sonra yine bakire kalırlar. Böylece aşkı ömür haritasında asla çıkarmazlar...

0 yorum:

Anterior Inicio

Memorias